Насіння овочів для сівби весною 2024 року отримають мешканці деокупованих та прифронтових громад, вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо) з інших регіонів, які мають присадибні ділянки.
Про це говориться у поідомленні USAID, яка в межах ініціативи «Стійкість сільського господарства» (АГРІ-Україна) другий рік надаватиме допомогу постраждалим українським селянам.
Розподіл насіння буде здійснюватися через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах визначать відповідні домогосподарства. Після цього, з 16 січня до 15 лютого, очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад. Протягом лютого-березня асоціація доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців.
У реалізацію цього проєкту вже зробила значний внесок компанія Bayer, передавши 1 032 кг насіння моркви, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти. Також Syngenta планує передати насіння капусти, томатів, кабачків, цибулі, огірків, кукурудзи цукрової. Цього вистачить, щоб забезпечити більше 100 тис. домогосподарств. Всеукраїнська асоціація громад звертається також до інших насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проєкті та забезпечити продовольчу безпеку деокупованих громад. Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: [email protected].
«Городина, вирощена на присадибних ділянках, має надзвичайно важливе значення для зміцнення продовольчої безпеки громад у період війни, адже понад третина потреби внутрішнього ринку в овочах забезпечується саме домогосподарствами», — пояснив виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.
Така ж ініціатива з підтримки домогосподарств була реалізована навесні 2023 року. Тоді Всеукраїнська асоціація громад у межах проекту «Згуртовані громади» за підтримки Програми USAID АГРО безкоштовно передала 530 кг насіння моркви від Bayer та ще 10 280 кг насіння овочів від міжнародних компаній Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan, Syngenta та інших. Понад 50 тис. домогосподарств з 391 громади скористалися цією ініціативою та виростили понад 58 тис. т овочів для забезпечення своїх родин.