Про це свідчить дослідження фахівців Marketing.vc.
Лідерами по поставкам меду на німецький ринок традиційно стали китайські постачальники, але останнім часом через низьку якість і тривалий термін поставок німці все більше віддають перевагу українській продукції.
На ринок США було доставлено 17% української продукції в натуральному вираженні. У минулому році обсяг поставок в США склав 22% від загального обсягу. Україна входить в п'ятірку головних постачальників меду в цю країну. На дешевий китайський мед в країні введено антидемпінгові санкції, тому за американський ринок меду Україна конкурує тільки з поставками з В'єтнаму й Індії.
Замикає трійку лідерів Польща з питомою вагою 17%, тоді як в 2015 р. її частка була 20%.
Істотно впали обсяги поставок меду з України в Литву — з 1469 т у 2015 р. до 42 т у першому півріччі нинішнього року, Словаччину — з 1164 т минулого року до нинішніх 42 т і Чехію — з торішніх 968 т до скромних 21 т за перше півріччя 2016 р.
Падіння експорту пов'язане з тим, що Чехія виявила заборонені (протимікробні) речовини в бджолиному меді українського походження. Після цього виробники провели аудит і підтвердили, що український мед відповідає міжнародному сертифікату з харчової безпеки FSSC 22000.
Для довідки: Найбільше меду з України експортують такі компанії, як «Бартнік», «Агро Іст Трейд» і концерн «Співдружність».