В Україні вперше напрацюють підходи, щоб зробити розмінування не лише безпечним, а й екологічно сталим. Всесвітній фонд природи WWF-Україна та The HALO Trust розпочали співпрацю, щоб сприяти екологічній сталості операцій з розмінування в Україні.
Перший спільний проєкт WWF-Україна та The HALO Trust має за мету відновити розміновані лісосмуги у Миколаївській області, які є важливими для збереження ландшафтів та кліматичної стійкості регіону, але зазнали значного впливу війни.
Лісосмуги є важливими для збереження ландшафтів та кліматичної стійкості. Організації мають на меті вперше для України напрацювати рекомендації законодавчих змін, щоб покрити прогалини процесу відновлення земель після бойових дій.
«Відновлення природи є невід'ємною умовою відбудови України. Наше партнерство з HALO Trust — важливий крок до створення екологічно сталої моделі відновлення земель, постраждалих від бойових дій», — пояснює виконавчий директор WWF-Україна Богдан Вихор.
У фонді відмічають, що Україна має законодавчі прогалини у процесі відновлення земель після бойових дій. Проєкт «Лісосмуги: відновлення та стійкість» має на меті не лише створити екологічно сталу модель для Миколаївщини, а й вперше для України розробити рекомендації законодавчих змін у сфері відновлення територій після війни.
Згідно з дослідженням TopLead, сьогодні в Україні заміновано 30% територій — це площа, яка дорівнює двом Чехіям або чотирьом Швейцаріям. Водночас понад 56% території України — це орні землі, що є одним із найвищих показників у Європі та свідчить про значне втручання в природні екосистеми. Це загострює потребу сталого ведення сільського господарства й інтенсивного впровадження природоорієнтованих рішень, таких як агролісівництво й полезахисні лісові смуги. До того ж забруднення цих територій вибухонебезпечними предметами чи хімічними речовинами може суттєво вплинути на економіку та продовольчу безпеку.