На Миколаївщині побудують акваферму для вирощування форелі

22 грудня 2021, 17:40 499

Миколаївська міська рада, Галицинівська сільська рада та Центр підтримки бізнесурозпочали реалізацію проєкту AQUABATOR — створення екосистеми розвитку аквакультури на півдні України.

За проєктом на території Галицинівської територіальної громади збудують пілотну акваферму для вирощування форелі, говориться у повідомленні Миколаївської міськради.

«Кілька років тому наша команда спільно з міжнародними колегами почала опрацьовувати цей напрям, розуміючи його перспективність та можливості стати точкою зростання для економiки нашого регіону. Разом із Миколаївською міською радою, Галицинівською громадою ми взяли участь у конкурсі програм секторальної підтримки, що впроваджується Міністерством розвитку громад та територій України. І перемогли. Тож сьогодні знайомимо місцевих жителів з новими можливостями. Можемо говорити, що Миколаївщина стає центром компетенцій із розвитку аквакультури, аквафермерства в Україні,— вважає директор Центру підтримки бізнесу Артем Ващиленко.

У перспективі акваферма стане привабливим туристичним об»єктом. Тут планують проводити екскурсії та частувати гостей щойно приготованою фореллю. Наразі майже готове приміщення для розташування підприємства. Залучені експерти виконали техніко-економічну оцінку та рекомендували, яку аквакультуру розводити. На початку наступного року обіцяють приступити до активної фази проєкту. Загалом за рік на аквафермі вирощуватимуть 5 т риби.

Як розповіла директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, загальна вартість AQUABATOR становить 8,9 млн грн. З них 5,9 млн грн— кошти державного бюджету, решта— співфінансування від партнерів.

Учасниками можуть стати представники мікро, малого та середнього бізнесу, люди, зацікавлені у відкритті власної справи, вчені та науковці (у рамках AQUABATOR планують проводити дослідження та надавати консультації), експерти та представники навчальних закладів.

«Із запуском цієї ферми розпочинається розвиток справжнього, високоінтенсивного аквагосподарства. Вважаю, потенціал Миколаївщини величезний. Чому обрали форель: перш за все, завжди наявний посадковий матеріал, що дозволяє організувати безперервний процес виробництва. До того ж, це смачна й поживна риба. За порівняно короткий строк— 5 місяців— вона виростає до товарного вигляду, 350–400 грам»,— пояснив розробник діючих причорноморських акваферм та консультант проєкту Любомир Гайдамака.