Про це розповів генеральний директор «Української аграрної конфедерації» Павло Коваль в ефірі одного з телеканалів, повідомляє УАК.
На його думку, до такої ситуації призвели декілька факторів.
«Зокрема, різкі кліматичні зміни, які перетворюють наш південний степ на напівпустелю. В Україні близько 15 млн га — а це третина із наявних майже 42 млн га — підлягають зрошенню й на державному рівні потрібна ефективна інвестиційна програма із впровадження зрошувальних систем», — сказав він.
Коваль також підкреслив, що аграріям також необхідно змінювати систему землеробства, за якої відбувається природне відтворення чорнозему.
«33% світових запасів чорнозему — це українські землі, які почали втрачати запаси гумусу ще за радянських часів, коли рівень інтенсифікації аграрного виробництва був найвищим. На жаль, Україна за останні десятиріччя вже втратила 0,1% гумусу. На перший погляд цифра не значна, але це можна буде відтворити лише протягом 100 років раціонального використання земель», — відзначив він.
Коваль вважає, що відсутність ефективного та прозорого ринку землі не сприяє відновленню ґрунтів.
«Відсутність персоніфікації власності і відповідальності за використання землі — це один з факторів, який знижує її якість», — вважає він.