Про це йшла мова під час зустрічі заступника міністра економіки — торгового представника України Тараса Качки з генеральним директором GAFTA пані Джейн Чісхолм Каунт та членами Ради GAFTA, йдеться у повідомленні Мінекономіки.
«Важливим є поглиблення діалогу між торговими організаціями, такими як Міжнародна рада по зерну, GAFTA, СОТ, адже знаходження балансу в міжнародній торгівлі має пряме відношення до забезпечення світової продовольчої безпеки. Ми спостерігаємо все більше зв'язків бізнес-спільноти України з міжнародними торговими організаціями і вважаємо розвиток такого діалогу ключовим у нашій торговій політиці», — зазначив Тарас Качка.
Від підкреслив, що в питанні зернової політики Україна повинна відрегулювати свою роль на глобальних ринках. Зокрема, це стосується фітосанітарних питань, нових підходів до застосування пестицидів, питання простежуваності та ін.
«Зазвичай ми переймаємо політику ЄС та впроваджуємо її в Україні, в тому числі й у торгових питаннях. Але не завжди в цьому є потреба, ми маємо розробляти власну позицію. Зокрема, моє завдання як головуючого в Міжнародній раді по зерну (IGC) — привернути увагу світових ринків до зернової політики України», — відмітив Тарас Качка.
Для довідки: GAFTA (Асоціація торгівлі зерном та кормами) — міжнародна торгова асоціація зі штаб-квартирою в Лондоні, що складається з торговців, брокерів та інших фахівців міжнародної торгівлі зерном. Заснована 17 листопада 1871 р. та налічує понад 1900 членів у 100 країнах.