Механізм митного оформлення експорту агропродукції планують змінити

25 жовтня 2023, 12:03 1748

Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт, яким пропонується змінити механізм митного оформлення експорту агропродукції.

За інформацією на сайті парламенту, запоконопроєкт «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів» (№10169) подала група депутатів-членів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Документ стосується товарних позицій 1001 (пшениця), 1002 (жито), 1003 (ячмінь), 1004 (овес), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби), 1205 (насіння свиріпи та ріпаку), 1206 (насіння соняшнику), 1507 (соєва олія), 1512 (соняшникова олія), 1514 (ріпакова олія), 2306 (макуха) згідно з УКТ ЗЕД.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Митного кодексу України, зокрема передбачити, що тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, у разі експорту зазначених товарів митне оформлення таких товарів здійснюється митними органами на підставі окремої періодичної, спрощеної митної декларації або митної декларації, заповненої в звичайному порядку, до якої декларантом обов’язково вноситься інформація про реквізити відповідної податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

Така митна декларація повинна містити інформацію лише щодо товарів, включених до товарних позицій згідно вказаних УКТ ЗЕД та реквізити однієї відповідної податкової накладної. Після початку митного оформлення товарів на підставі окремої періодичної, спрощеної митної декларації або митної декларації дані таких митних декларацій не підлягають коригуванню.

У разі поміщення у митний режим експорту товарів митною вартістю таких товарів є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі, але не нижче мінімальних експортних цін, встановлених у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.

Додатковими підставами для відмови у митному оформленні у разі експорту товарів, щодо яких застосовано режим експортного забезпечення, є такі:

  1. відсутність факту реєстрації податкової накладної, реквізити якої вказані в митній декларації, в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  2. з дати реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних минуло 30 днів;
  3. договірна (контрактна) вартість товарів, що експортуються, є нижчою, ніж мінімальні експортні ціни, встановлені у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику;
  4. фактурна вартість товарів у митній декларації розрахована в гривнях і перевищує обсяг постачання, зазначений у відповідній податковій накладній по кожному коду УКТ ЗЕД;
  5. невідповідність коду за УКТ ЗЕД товарів, кількості, податкового номера платника в митній декларації кількості товарів, зазначених у відповідній податковій накладній;
  6. зазначення у митній декларації номера та дати податкової накладної, реквізити якої зазначені у іншій митній декларації.