Сертифікація операторів та техніки для гуманітарного розмінування пришвидшилася вдвічі. Це ключовий результат експериментального проєкту щодо сертифікації.
Про це йшлося під час засідання Міжвідомчої робочої групи з гуманітарного розмінування (МРГ), повідомляє Міністерство економіки.
«Індикатором виконання завдань у межах проєкту було, зокрема, збільшення кількості операторів ПМД на 10%. Минулого року кількість операторів зросла із 28 до 73 станом на 31 грудня, тобто понад два рази. А на сьогодні їх вже 80. Головне ж — вдвічі пришвидшились усі процеси сертифікації. Це означає, що наші зусилля дають необхідний результат. Тепер маємо детально проаналізувати, як усе працює, що ми можемо удосконалити, щоб вже наприкінці цього чи на початку наступного року проєкт з експериментального перетворити на постійний», — зазначив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Міжвідомча робоча група також розглянула питання реалізації експериментального проєкту з сертифікації механізованих засобів розмінування.
Як розповів Ігор Безкаравайний, якщо 2023 року був виданий лише 1 сертифікат, то у 2024-му — вже 16 сертифікатів та угод на право застосування сертифіката відповідності продукції. Під час засідання учасники обговорили кроки, здатні посилити спроможності Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки в частині сертифікації техніки та обладнання для розмінування.
Окрім того, на засіданні МРГ обговорили: