Качка: Green Deal — це не лише про заборону, це про заміщення ЗЗР і технологій

23 лютого 2022, 08:00 870

Джерело фото: europeanfiles.eu

Цілі ЄС щодо зменшення внесення пестицидів та добрив є насамперед політичними. На сьогодні ЄС не знає, як досягти цілей зі зменшення використання агрохімії, але точно знає, що треба обмежити імпорт із третіх країн. Невідомо, як це вплине на Україну з погляду ринку.

Про це розповів заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка під час конференції «Соєвий джекпот як гра в довгу».

«Насамперед регуляторні дії Європейського Союзу з обмеження чи заборони використання певних препаратів не означають, що ЄС не заохочує споживання заборонених речовин у третіх країнах. Так, екологічні активісти вболівали за заборону хлорпірифосу. Але заборона використання не означає заборону виробництва. Європейські виробники успішно просувають препарати з хлорпірифосом у країнах, які є основними постачальниками сировини до ЄС, зокрема в Бразилії та Україні», — зазначає Тарас Качка.

На його думку, якщо ж цілі ЄС розповсюджуються не лише на внутрішній ринок, а є глобальними, то має йтися не лише про заборону використання, а й про заміщення цих препаратів на інші агротехнології або хімікати, можливі до використання в третіх країнах. 

«Друга невідповідність полягає в тому, що благородні цілі зменшення внесення добрив і агрохімікатів погано корелюється з іншою ціллю сталого розвитку — подоланням голоду в світі. Тому питання ефективності сільського господарства залишається актуальним», — вважає Тарас Качка.

Він також звертає увагу на те, що Європейський зелений курс можливий для внутрішнього використання лише за єдиної умови — якщо Україна буде в периметрі цих ініціатив. Забезпечити до ЄС постачання як рослинної продукції, так і кормів для тваринництва можна лише за умови, якщо Україна буде тим ринком, що забезпечуватиме масштаби постачання.


Валентина Оврас, AgroPortal.ua