Про це повідомляють експерти міжнародної конференції GRAIN UKRAINE. Як зазначив старший трейдер Promising International Trading Co. DMCC (ОАЕ) Хазем Сакер, незважаючи на те, що українські зернові вже давно експортуються в Північну Африку, цей ринок залишається високо перспективним і не до кінця вивченим українськими компаніями.
«Стрімке зростання населення (прогнозують, що до 2040 року воно подвоїться) є серйозним викликом для африканських країн, які складаються переважно з фермерських громад. Засухи, війни і політична нестабільність є головними викликами для розвитку аграрного сектора Африки. Відповідно, африканський континент залишиться об'єктом імпорту ще на довгий час, і гостро потребує інвестицій, щоб гарантувати продовольчу безпеку», - коментує Хазем Сакер. За його словами найбільш перспективними регіонами для розширення географії експорту причорноморських зернових сьогодні є Східне узбережжя Африки і Африканський Ріг. Йдеться про Судан, Еритрею, Кенію, Ефіопію, Джибуті і Сомалі. Зараз їх населення налічує близько 212 млн, і ця цифра постійно зростає.
«Необхідно офіційно відкривати якомога більше українських дипломатичних місій в цих регіонах. Україна досі досить слабо презентує свої можливості на офіційному рівні через комерційних аташе. Хоча це один з ключових інструментів для налагодження і укладення партнерських домовленостей », - уточнює Хазем Сакер.
Для довідки: Темі експортного потенціалу України і пошуку ринків збуту буде приділено особливу увагу на міжнародній зерновій III Міжнародної конференції GRAIN UKRAINE-2018, яка відбудеться 7-8 вересня в Одесі, конференц-хол «Сади Перемоги». Реєстрація на подію: www.grain-ukraine.com, [email protected]