«Фонд аграрних інвестицій», який займається реалізацією проєкту «Земельний банк», має завдання забезпечити доходи бюджетів від оренди та суборенди державної землі сільгосппризначення, яка поки що нічого не приносить державі.
Про це в інтерв'ю Liga.net повідомив голова ДП «Фонд аграрних інвестицій» Ярослав Ярославський.
Зазначається, що в управлінні Фонду держмайна нині 386 тис. га землі сільськогосподарського призначення, з них 98 тис. га тепер в окупації. Тому в наявності 288 тис. га.
«Детальний аналіз використання цієї землі не є моєю компетенцією, але скажу так — держава поки отримує збитки від цього активу, хоча поля весь час засіяні й приносять комусь дохід», — сказав Ярославський.
За його словами, фонд підготував до запуску механізм оренди держземель, який вже цього року принесе державі понад 1 млрд грн. Місцеві бюджети отримають 10% від оренди, решту — центральний.
«Ми розв'язуємо задачу поетапно. Перший етап: юридично чисто та максимально вигідно для бюджету передати в суборенду 104 тис. га. Ця земля закріплена за 59 державними підприємствами та установами. 50 з них підпорядковані ФДМУ, ще 9 — Мін'юсту, це так звані «землі колоній», — пояснив керівник Фонду аграрних інвестицій.
Перший крок — скасування права постійного користування землею для зазначених 59 держустанов. Другий — реєстрація землі за ДП «Фонд аграрних інвестицій», який є орендарем.
«Саме це підприємство і буде адміністратором (оператором) державної землі, тим самим Земельним банком, або Land Bank, який на конкурсі передає землю в суборенду кінцевим користувачам. Хоча насправді це назва всього проєкту», — зазначив Ярославський.