Як говориться у повідомленні ЄБА, Україна активно нарощує присутність на міжнародних ринках аграрної продукції. Агросектор відіграє ключову роль в розвитку національної економіки та забезпечує надходження близько 40% валютної виручки.
«Тож для бізнесу важливо піднімати рівень освіти, адже питання кадрів стоїть достатньо гостро. Вихід на нові ринки вимагає запровадження нових технологій та нових стандартів. Крім того, враховуючи той факт, що розвиток аграрної галузі йде повним ходом, елемент приватно-державного партнерства — бізнесу та освіти — допоможе імплементувати практичні знання та новації бізнесу в освітні програми», — зазначила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев«янко.
Так, наприклад, перспективи розвитку тваринництва — колосальні, вважають в ЄБА. Адже вже зараз можна відмітити збільшення квот на продаж продукції птахівництва до ЄС, дозвіл на експорт яловичини до КНР, тощо. Тож комітет виробників ветеринарних препаратів асоціації започатковує, в рамках даного меморандуму, освітній проект щодо підвищення кваліфікації ветеринарних лікарів. Він спрямований на поширення новітніх технологій щодо вирощування тварин без антибіотиків, застосування новітніх протоколів лікування, використання найновіших вакцин, тощо.
Старт програми розпочнеться в листопаді. Вона складатиметься з теоретичної та практичної частини. В першій хвилі навчання участь візьмуть більше 30 ветлікарів. Лекторами будуть представники міжнародних компаній, члени Комітету виробників ветеринарних препаратів Асоціації, які є лідерами в галузі ветеринарної медицини та займаються розробкою і впровадженням нових ліків для тварин та протоколів їх лікування. Застосування цих знань на українських господарствах аграрного сектору дозволить підвищити якість харчової продукції та безпечність її споживання. По закінченню програми учасники отримають сертифікат державного зразка.
«В Україну активно заходять нові технології, тож ми бачимо, що середній рівень фахової аграрної освіти однозначно слід адаптувати до вимог ринку. Від імені університету хотів би зазначити — освіта шукає партнерів, які можуть допомогти розвитку. Зі свого боку, ми орієнтуємось на бізнес і впевнений, що спільно зможемо рухатись вперед. А програма для лікарів ветеринарної медицини — це потужний крок з боку ЄБA. Радий повідомити, що ми отримали офіційне підтвердження від Міносвіти Китайської Народної Республіки про дозвіл на підготовку фахівців ветмедицини спільно із Хенанським інститутом науки і технологій для потреб КНР, що підтверджує відповідну кваліфікацію науково-педагогічних працівників СНАУ», — прокоментував ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика.