Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, говориться у повідомленні міністерства.
«Незважаючи на те, що ми, поки що, залишаємось нетто-імпортерами в двосторонній аграрній торгівлі з Канадою, ми бачимо досить значний тренд до збільшення обсягу нашого експорту. Наразі, за статистичними даними першого півріччя 2017 р., експорт українських аграрних продуктів до Канади становив $ 5,876 млн. При цьому, за цілий 2016 р. це показник склав лише $4, 869 млн», — відмітила Трофімцева.
За її словами, ключовими товарами українського експорту стали перероблені харчові продукти: олія, соки, також значним попитом користувався мед.
На думку Трофімцевой, для того, щоб українські товари зайняли свої позиції на канадському ринку, експортерам необхідно більш ретельно ознайомитись з попитом канадських споживачів, з чинними стандартами та системами сертифікації, конкретними вимогами ринку.
«Набуття чинності Угоди між нашими країнами відкриває 98% канадського ринку для українських експортерів. Ввізні мита на сільськогосподарські товари скасовуються. Виключенням є 108 товарних ліній, за якими українські експортери мають можливість постачати товари за нульовою ставкою ввізного мита, в рамках глобальних квот Канади», — пояснила Трофімцева.
Вона також нагадала, що для деяких сільськогосподарських та промислових товарів застосовуватимуться перехідні періоди у 3, 5 та 7 років для зниження тарифів. А для найбільш чутливих сільськогосподарських товарів встановлені квоти на імпорт.
Для довідки: за 12 місяців 2016 р. експорт вітчизняної продукції до Канади становив — $4, 869 млн, а імпорт — $43,450 млн. За 6 місяців 2017 р. експорт становив — $5,876 млн. Ключові товари експорту: соки — $2,4 млн, мед — $1,5 млн, олія-$ 0,7 млн, спирт-$0,2 млн, залишки та відходи харчової промисловості — $0,3 млн. Імпорт становив — $13, 493 млн. Ключові товари імпорту: риба — $7,8 млн, насіння олійних культур — $2,007 млн, залишки та відходи харчових продуктів — $1,3 млн, харчові продукти тваринного походження — $0,5 млн, овочі — $0,2 млн та інші харчові продукти — $0,9 млн.