Про це йшла мова 7 червня у рамках конференції «Агроекологія 2018», повідомляє »Інфоіндустрія».
«Світова спільнота сьогодні переконана, що ґрунти можуть стати стратегічним союзником у пом'якшенні наслідків змін клімату та адаптації до них. Якщо господарська діяльність буде спрямована на раціональне управління грунтами, підвищення вмісту органічної речовини, боротьбу з ерозією, ущільненням і т.д., то парникові гази будуть зв'язуватися грунтами і, таким чином, ми зможемо пом'якшувати наслідки змін клімату», — повідомила головний науковий співробітник «Українського центру екології грунтів» Вікторія Панасенко.
За словами вченої, ще один, на жаль, досі поширений захід, який застосовують аграрії в свої практиці і, який призводить до винищення ґрунтової біоти, згорання гумусу у верхньому родючому шарі ґрунту, це — спалювання стерні.
«Спалювання грунтів — це нонсенс і заборонено законодавством, тягне накладання штрафів», — відзначила Вікторія Панасенко.
«Український центр екології грунтів» створив електронну книгу історії полів, щоб підняти землекористування на новий рівень. Він ведеться з 2014 року», — повідомила експерт.
За її словами, зростання родючості грунтів стримує відсутність земельного ринку в Україні.
«Земля в оренді — власник може забрати її, тому аграрії часто не зацікавлені вкладати кошти в родючість грунту», — вважає Вікторія Панасенко.