Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
Відповідно до цього документу, уже в найближчий час стане можливим вивезти і утилізувати перші 1,5 тис. т непридатних та заборонених до використання пестицидів екологічно безпечним способом.
«На сьогодні, на території України зберігається більше 10?тис. т непридатних та заборонених до використання пестицидів, більшість з яких залишилися у спадщину з радянських часів у так званих «могильниках». Окрім того, щороку на територію України ввозиться для використання більше 100?тис. т пестицидів, невелика частина з яких не використовується і перетворюється у відходи. Їх утилізація буде здійснюватися поступово», — говорять в асоціації.
Як зазначає координатор агрохімічного комітету ЄБА Віктор Погорілий, на превеликий жаль, в Україні не створено заводу, який би міг займатися утилізацією такого типу відходів у екологічно безпечний спосіб.
«Відповідно, єдиним варіантом вирішення проблеми утилізації відходів залишається їхнє транскордонне перевезення в країни ЄС для екологічно безпечного знищення», — додав він.
В ЄБА нагадали, що протягом 5 років задля врегулювання цього питання в Україні було пройдено кілька етапів. По-перше, здійснено переклад Базельської конвенції, яка регулює механізм транскордону. По-друге, внесено зміни до українського законодавства — Постанови КМУ №1120 від 2000 року та усунуто існуючі технічні невідповідності. По-третє, надано письмову згоду на транскордон.
«Наразі питання зрушило з мертвої точки і вже цієї осені ми сподіваємось на початок процесу вивезення непридатних пестицидів для їх утилізації», — підсумували в асоціації.