Динаміка та структура АПК України: представлено підсумки роботи за 2024 рік

02 лютого 2025, 15:25 338

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) спільно з Мінагрополітики України представила перший аутлук українського аграрного ринку — аналіз динаміки та структури виробництва й експорту продукції АПК на глобальні світові ринки у 2024 році.

Дослідження було підготовлене за сприяння та підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, повідомили в УКАБ.

Зазначається, що документ охоплює ключові позиції рослинництва й тваринництва — від пшениці, кукурудзи та олії до молочних продуктів і м'яса птиці, надає детальну інформацію щодо результатів виробництва та основних чинників, які на нього впливають, а також визначає попередні прогнози на майбутні періоди. У ньому також виділено ключові напрямки експорту, розглянуто еволюцію експортних логістичних шляхів та проаналізовано роль українського агросектору в формуванні економіки держави та забезпеченні світової продовольчої безпеки. 

«У цьому аутлуці систематизовано інформацію, яка допоможе нашим міжнародним та європейським партнерам краще зрозуміти структуру й обсяги українського агросектору, що розвінчує міфи про те, що Україна може «переповнити» міжнародні ринки, зокрема ЄС. Переконаний, що це дослідження стане корисним інструментом для підвищення прозорості та покращення розуміння про стан сільськогосподарського сектору України під час війни», — наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Відповідно до дослідження, попри те, що внаслідок повномасштабного вторгнення агросектор України зазнав прямої шкоди та збитків на суму понад $80 млрд, роль сільського господарства продовжує залишатись більш ніж значною: 2024 року аграрний сектор забезпечив 59,3% ($24,7 млрд) валютних надходжень від експорту товарів з України, коли в 2021 році цей показник становив 40,7% ($27,7 млрд).

Водночас за останні роки частка ЄС в експорті продукції АПК не була нижчою за 50%, що вказує на критичну важливість європейського ринку не тільки для українських виробників, але і для економіки України в цілому.

«Ми сподіваємося, що цей документ стане цінним джерелом інформації для зацікавлених сторін, каталізатором міжнародного співробітництва, інновацій та інвестицій у агромайбутнє України», — додав генеральний директор УКАБ Олег Хоменко.

Аутлук аграрного ринку України 2024 року доступний за посиланням