Посягання з боку держави на будь-які регуляції в нинішній ситуації в агросекторі матимуть негативний вплив.

Про це сказала генеральний директор компанії «Агро-Регіон» Катерина Рибаченко під час вебінару «Оперативні заходи протидії COVID-19 для агробізнесу», організованого асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent.

«Сьогодні не час встановлювати для аграрного бізнесу якісь обмеження. Це не час для заборон, не момент для додаткових мит на вивіз продукції чи нових податків. Усе, що вводиться чи приймається, має тільки покращувати чи спрощувати, ні в якому разі не погіршувати. Ми, як агробізнес, беремо на себе відповідальність за 3 млн людей, зайнятих в агросекторі, за 11 млн людей, які живуть у сільській місцевості», — зазначила Катерина Рибаченко.

За її словами, за два тижні карантину пересвідчились, що держава сьогодні не має змоги забезпечити сільську місцевість потрібними засобами захисту.

«Там немає нічого — є ми і люди, які там мешкають. Їм потрібно якось приділити більше уваги, надати допомогу місцевим лікарням, фельдшерським пунктам, які сьогодні на дверях просто повісили оголошення: «Будь ласка, не звертайтеся до нас. В нас немає нічого». Найнеобхідніші речі районним лікарням має хтось дати, і ми, як бізнес, підставляємо плече, адже розуміємо, що їм немає більше на кого розраховувати», — розповідає Катерина Рибаченко.

Також вона підкреслила, що держава, в свою чергу, зважаючи на це і розуміючи, що бізнесу в теперішніх умовах важко працювати і при цьому нести відповідальність, не має права погіршувати умови роботи для аграрних компаній у жодному разі.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua