Аграріям представили інноваційне рішення для захисту овочів та картоплі

13 грудня 2021, 11:39 197

Фунгіцид Міравіс® отримав офіційну реєстрацію і відтепер став доступним для ринку України. Це інноваційний препарат, до складу якого входить унікальна молекула АДЕПІДИНTM (200 г/л), що не має аналогів на ринку.

Про це йдеться у повідомленні компанії «Сингента».

Фунгіцид Міравіс® має чимало переваг:

  • найвищий біохімічний потенціал серед класу SDHI продуктів;
  • містить унікальний карбоксамід із хімічної групи N-метокси-піразол-карбоксамідів;
  • новий унікальний механізм дії;
  • тривалий захист від ключових хвороб;
  • трансламінарний ефект із локально-системною дією, що забезпечує пролонгований захист;
  • основа антирезистентної стратегії — унікальний партнер для бакових сумішей;
  • неперевершена стійкість до змивання опадами;
  • ефективний у складних погодних умовах (до +35°С) та за вологості понад 80%;
  • не викликає фітотоксичності.

«Препарат можна змішувати з іншими загальновживаними пестицидами на відповідній культурі. Сумісний з більшістю фунгіцидів та інсектицидів. У кожному конкретному випадку слід проводити тести на сумісність.

Оптимальна температура застосування: +12-24°С. Рекомендована норма витрати робочого розчину: 800-1200 л/га (сади), 200-400 (овочі відкритого ґрунту), 400-800 (овочі закритого ґрунту)», — коментують спеціалісти компанії «Сингента».

Рекомендується чергувати використання Міравіс® із фунгіцидами інших хімічних груп (ЦиделіTMТоп, Скор®, Ревус® Топ, Квадріс® Топ) або з контактними фунгіцидами.

Міравіс® — надійний засіб для запобігання резистентності до основних збудників грибкових хвороб завдяки використанню унікальної молекули АДЕПІДИНTM, яка не має аналогів на ринку.

N.B. Міравіс® Нео — довгождане новітнє рішення в захисті зернових культур

АДЕПІДИНTM вирізняється винятковими проникаючими властивостями на поверхні рослин та високим біохімічним потенціалом. Після нанесення молекула швидко потрапляє в епікутикулярний шар воску, а потім переміщується в тканину листа по ксилемі. Незважаючи на те, що ксилемний рух АДЕПІДИНTM обмежений, молекула має значну біохімічну ефективність, унаслідок чого здатна забезпечити контроль над захворюванням далеко від зони проникнення молекули.

Швидке проникнення в тканини рослин обумовлено високою ліпофільною здатністю молекули АДЕПІДИНTM. Це забезпечує препаратам на основі АДЕПІДИНTM відмінну стійкість до змивання дощем. Акропетальний рух АДЕПІДИНTM по ксилемі дуже повільний, що дозволяє довгий час підтримувати концентрацію діючої речовини в тканинах рослини. Такий високий біохімічний потенціал забезпечує триваліший захисний ефект у контролі патогенів. Польові дослідження з використанням АДЕПІДИНTM показали, що навіть з нормою всього 15 мг а. і./га забезпечується краща біологічна ефективність порівняно з іншими SDHI продуктами. 40 % спор альтернарії на листках томата взагалі втратили життєздатність.

AДЕПІДИНTM має більш високу активність in vitro, ніж інші SDHI.

Фізіологічна область дії: зростання зародкової трубки Alternaria solani у порівнянні з конкурентами.

Практичними рекомендаціями щодо уникнення резистентності можуть бути поєднання SDHI з іншими активними речовинами, а також чергування SDHI з дотриманням інтервалів і кратності.


Для довідки: SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцінатдегідрогенази), що відповідно до FRAC належать до групи No 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI, третього покоління, стали доступними тільки з 2003 року з випуском боскаліду (пентіопіраду). Приклади фунгіцидів FRAC 7, що використовуються для боротьби з важливими захворюваннями рослин, включають: флутоланіл (1986 рік випуску), боскалід (2003 рік випуску), пентопірад (2008 рік випуску), флюксапіроксад (2011 рік випуску), флуопірам (2013 рік випуску).