Верховна Рада України прийняла законопроєкт (№7632), який врегулює питання сплати податків на окупованих територіях та територіях, де ведуться бойові дії.
Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», йдеться про сплату податку на землю, на нерухомість, 4-ї групи єдиного податку та мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).
Звільнення плати за землю для фізичних (за весь 2022 р.) та юридичних осіб (з 01.03.2022 по 01.01.2023) застосовуватиметься, якщо земельна ділянка розташована на територіях активних бойових дій або окупованих територіях. З 2023 року пільга буде діяти до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупацію.
Звільнення від сплати єдиного податку 4-ї групи відбувається з 01.03.2022 р. за земельні ділянки, розташовані на територіях активних бойових дій або окупованих територіях, до завершення таких подій.
«Норми не поширюються на земельні ділянки, бойові дії на яких або тимчасова окупація рф яких завершилися до 01.05.2022 р.», — уточнили в УКАБ.
Також згідно закону не сплачується податок за земельні ділянки, якщо частка сільгосптоваровиробництва за попередній податковий (звітний) рік платників ЄП4, у яких не менше 30% загальної площі сільгоспугідь та/або земель водного фонду, що перебуває у їх власності або у користуванні, у тому числі на умовах оренди, у попередньому податковому (звітному) році розташовувались не менше 6 місяців на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, має дорівнювати або перевищувати 50%.
Водночас УКАБ закликала Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій переглянути та оновити Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, який затверджений наказом №309.
«На сьогодні деякі громади, які постійно обстрілюються з боку ворога, навіть не внесені до територій можливих бойових дій. Варто враховувати, що земельні масиви, які знаходяться на таких територіях або на відстані одного-двох десятків кілометрів до кордону з рф, не можуть бути оброблені належним чином через постійні обстріли з боку агресора.
Так, наприклад, територія Річківської сільської ради Сумського району, що знаходиться на кордоні з рф та постійно зазнає обстрілів, взагалі не внесена до переліку можливих чи активних бойових дій згідно наказу №309 Мінреінтеграції, хоча аграрії вже де-факто були змушені відмовитися від посіву в прикордонній смузі ще минулого року», — підсумували в асоціації.