Аграрії просять Кабмін доопрацювати механізм розподілу дотацій

27 лютого 2018, 12:11 3753

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум»  від імені провідних громадських організацій-членів: «Всеукраїнської аграрної ради» (ВАР), «Аграрного союзу України», Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, «Української аграрної конфедерації», асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» — звернулась до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням допрацювати утверджений механізм державної підтримки аграрної галузі з урахуванням висновків, які розробила Всеукраїнська аграрна рада за результатами аналізу порядків розподілу цих коштів.

Про це говориться у повідомленні ВАР.

«Просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, доручити профільним міністерствам врахувати зазначений висновок при доопрацюванні вказаних проектів, а також доручити Мінагропроду підготувати проект постанови Кабінету міністрів України щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, з метою урахування висловлених зауважень», — йдеться у тексті звернення.

Аграрні асоціації зазначили, що цьогорічні порядки розподілу державної підтримки галузі, які уряд затвердив 7 лютого, викликають значне занепокоєння у учасників ринку, як в частині їх загальної доцільності, так і невідповідності діючому законодавству України. На їх переконання, зазначений механізм розподілу коштів неефективний та розроблений в інтересах конкретних великих гравців ринку.


Для довідки: загалом, цьогоріч уряд збільшив державну підтримку аграрної галузі до 6,3 млрд грн з 5,5 млрд грн у 2017 році. Зокрема, Кабінет міністрів спрямував 4 млрд грн на підтримку галузі тваринництва, з яких 2,5 млрд грн підуть на здешевлення кредитів для будівництва тваринницьких і молочнотоварних комплексів і ферм, а 1,5 млрд грн — на компенсацію вартості племінних тварин і матеріалів, утримання молочного стада і вирощування селянами молодняку ВРХ. Крім того, уряд направив 1 млрд грн на підтримку фермерських господарств і кооперативів, 945 млн грн — на часткову компенсацію вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, і 300 млн грн — на підтримку садівництва та виноградарства.