Аграрії звернулися до бізнес-омбудсмена за захистом від «соєвих правок»

07 лютого 2018, 08:00 4158

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до бізнес-омбудсмена України Альгірдаса Шемети з проханням публічно висвітлити  проблему «соєвих правок», щоб підтримати бізнес у прагненні повернути відшкодування ПДВ при експорті олійних культур: сої та ріпаку, а також підтримати законопроект №7403-2, який передбачає скасування відповідних змін в «Перехідних положеннях» Податкового кодексу України.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу України в частині перехідних положень, пункту 63, що передбачають скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті технічних культур, а саме сої з 01.09.2018 та ріпаку з 01.01.2020 року, що викликало хвилю обурення аграріїв по всій країні, нагадали в УКАБ.

«Аграрії та експертне середовище впевнені, що «відтерміноване» скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку завдасть великих збитків та пригальмує розвиток сільського господарства України. Дані підтверджуються відповідними розрахунками. Втрати через скасування відшкодування ПДВ на рівні країни прогнозовано становитимуть 10-16 млрд грн на рік», — йдеться у листі.

Так звані «соєві правки» є наслідком  цілеспрямованого лобізму інтересів окремих компаній-переробників, підтверджується відсутністю будь-якого обговорення та консультацій з бізнесом щодо доцільності таких змін, а самі поправки були внесені народними депутатами за дві години до другого читання з порушенням регламенту.

У зверненні зазначається, що скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних олійних культур є грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а запровадження такої норми створює привілеї лише окремим суб'єктам господарювання, що вже володіють потужностями для переробки сої та ріпаку, вважають в УКАБ.


Для довідки: асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до Президента України шляхом електронної петиції з проханням вжити заходів щодо відміни незаконних «соєвих правок», що дискримінують аграріїв.