Середньомісячний темп експорту української агропродукції за останні 4 місяці фактично досяг довоєнних показників. Україні вдалося за 2022 рік експортувати понад 50 млн т зернових та олійних культур і продуктів їх переробки.
Про це у телеефірі заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, говориться у повідомленні Мінагрополітики.
За його словами, це дуже хороший результат, враховуючи те, що майже увесь рік в Україні тривала війна. Однак, попри це, за експортними показниками 2022-й був одним із кращих за останні роки.
«Україна залишається одним із головних гравців на аграрному міжнародному ринку, і однозначно стан виробництва та перспективи експорту сільгосппродукції з України впливають на міжнародні ціни. Наразі вони залишаються високими зокрема і через продовження війни, тож перспективи до їх зниження поки що непомітні», — зазначив Тарас Висоцький.
Він додав, якщо Україна не зможе повноцінно повернути свої посівні площі та наростити обсяги виробництва довоєнного періоду, ситуація в ціновій політиці у світі на краще не зміниться.
При цьому перший заступник мністра зауважив, що зменшення площ посіву озимих культур, на жаль, є досить суттєвим. Окрім воєнних дій, на це вплинули погодні умови.
«Навесні аграрії готові максимально компенсувати незасіяні площі. Хоча ми й розуміємо, що посівні площі все одно будуть мінімум на 20% менші до показника 2021 року. Передовсім, через продовження тимчасової окупації областей України на південному сході та через інтенсивне мінування сільгоспземель на деокупованій Харківщині та Херсонщині», — підкреслив він.
Звичайно, основний виклик для аграріїв полягає у проведенні якісної весняної посівної, адже потрібно знайти достатньо фінансових ресурсів, щоб купити насіння, дизель, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, пояснює Тарас Висоцький.