Про це йдеться у повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
«У 2018 році українські аграрії купили 17182 одиниць української сільгосптехніки на суму 4,4 млрд гривень завдяки цій програмі. А ще на 38% зросла кількість машинобудівних підприємств, які виробляють техніку і обладнання для АПК, причому 1/3 усієї української техніки і обладнання купується у рамках запровадженої нами Програми», — підкреслив Голова комісії Степан Кубів.
Перший віце-прем'єр-міністр додав, що комісія отримала численні звернення від виробників з проханням розширити перелік техніки та обладнання і збільшити кількість учасників програми. Тож на своєму засіданні комісія вивчила отримані заявки на відповідність сільгосптехніки та обладнання критеріям участі у Програмі та оновила на 2019 рік перелік виробників та номенклатуру техніки та обладнання, які відповідають умовам Програми.
«На старті критеріям програми відповідали тільки 40 заводів — виробників сільгосптехніки, а торік — уже 141 підприємство. При тому, що вимоги до локалізації зросли з 35% до 55% на 2019 рік. На початку було менш як 800 найменувань техніки і обладнання, а у 2018 році стало 9250 найменувань. Завдяки програмі створено 5 тисяч додаткових робочих місць, а надходження до бюджетів усіх рівнів склали 1,6 млрд гривень. Як бачите програма діє!» — підкреслив Степан Кубів.
За підсумками засідання Комісія затвердила оновлений перелік виробників та розширила перелік техніки та обладнання, які відповідають критеріям Програми підтримки 163 заводи та 11374 найменування.
З оновленим переліком можна ознайомитися за посиланням.