БПЛА — за крок до списку компенсації вартості техніки

18 квітня 2018, 09:25 3772

Народними депутатами України було зареєстровано законопроект №8275 щодо внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», яким додаються до переліку техніки і обладнання для агросектору дрони (безпілотні літальні апарати).

Про це повідомляється на сайті асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»

На думку експертів УКАБ, застосування безпілотних літальних апаратів у сільському господарстві — один із напрямів, що бурхливо розвивається, а доступ до інноваційних технологій відкриває можливості для покращення діагностики, точного внесення добрив, ЗЗР або здійснення поливу та низки інших можливостей для агровиробників.

«Аграрна галузь перспективна, але інтенсивне ведення сільського господарства передбачає використання новітніх технологій, систем, обладнання, та, відповідно, інвестування значних коштів, що особливо складно для малих і середніх гравців ринку — фермерів, кооперативів, невеликих і середніх сільгосппідприємств», — зазначив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров.

Рішення внести дрони до переліку техніки та обладнання надасть законні підстави виробникам інноваційних технологій, безпілотних літальних апаратів та обладнання для точного землеробства працювати через програми державної підтримки АПК, що паралельно відкриє доступ аграріям до інновацій.

«На даний момент дозволити придбати безпілотник за $2-3 тис. може далеко не кожний фермер. Проте, якщо дрони будуть реалізовуватися через програму часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, агровиробник може розраховувати на компенсацію 25% ціни БПЛА. Виробники ж такого обладнання отримають поштовх до розвитку за рахунок збільшення попиту», — прокоментував Олег Нестеров.