Вологі умови — не вирок урожайності: як вибрати фунгіцид для зернових

07 травня 2024, 12:00 623

Затяжний дощовий період поповнив ґрунти вологою, необхідною для росту та розвитку зернових. Та одночасно вологість у комплексі з помірними температурами створили сприятливі умови для поширення комплексу хвороб. У зоні ризику опинилися як озимі, так і ярі зернові.

Навіть якщо візуальні симптоми на посівах ще не проявилися, фахівці Ukravit рекомендують провести фунгіцидні обробки задля попередження потенційних втрат урожайності.

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнолоій компанії Ukravit

Гідротермічні умови кінця квітня початку травня були сприятливими для розвитку та поширення хвороб зернових колосових культур. Так, у посівах озимих зернових та ячменю спостерігається ураження борошнистою росою, септоріозом, піренофорозом, плямистостями листя ячменю, подекуди іржею. Щодо ярих зернових, вони після завершення дії фунгіцидного протруйника будуть вразливі до інфікування поширеними хворобами. Непроконтрольовані своєчасно ці хвороби, особливо за сприятливих погодних умов, уражують як стебло, так і листковий апарат, що зменшує зелену продуктивну площу і негативно впливає на фотосинтез та інші життєво важливі процеси. У середньому це може призвести до втрати від 15% й навіть до 60% майбутньої врожайності.

Щоб захистити зернові від хвороб та попередити інфікування, Олександр Мигловець рекомендує застосувати інноваційний трикомпонентний фунгіцид із фізіологічним ефектом Капітал (азоксистробін, 150 г/л + ципроконазол, 60 г/л + епоксиконазол, 50 г/л). Три діючі речовини в його складі забезпечують контроль максимально широкого спектру хвороб, зокрема й на новому прирості. 

«Азоксистробін переміщується акропетально і трансламінарно й здатен контролювати збудників із 4-х класів — аскоміцети, базидіоміцети, дейтероміцети та ооміцети. Ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, зокрема ергостеролу, у клітинах грибів і, на відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, проявляє ширший спектр дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням у рослинах. А епоксиконазол блокує утворення ергостеролу у клітинах грибів, внаслідок чого вони не здатні формувати клітинні мембрани і припиняють свій розвиток»,  пояснює  Олександр Мигловець

За його словами, препарат має виражену лікувальну дію проти комплексу хвороб зернових культур, оскільки контролює патогенів і блокує подальший розвиток хвороб. Додатково він покращує використання вологи, фотоасиміляцію, збалансовує азотний обмін, пригнічує утворення етилену та подовжує фотосинтетичну активність, що позитивно впливає на загальний ріст і розвиток культурних рослин, відтак — і на майбутню врожайність. Препарат є одним із найкращих та найефективніших для застосування по верхівковому (прапорцевому листку) на зернових колосових.