Про це свідчать дані, опубліковані «Аграрним союзом України».
Так, ціни на продовольчу пшеницю на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт зросли на 100 грн/т, фуражна пшениця прибавила 150-200 грн/т на EXW-елеватор та 150-180 грн/т на СРТ-порт, на умовах поставки FOB-порти Чорного моря 1-2$/т збільшилась ціна на 2 клас, на 3 клас +3-+4$/т, на фуражну +6$/т.
Як вважають експерти, ріст цін на ринку зумовлений кількома чинниками, по-перше світовими тенденціями, по-друге, на ринку присутній попит, хоч звісно і пропозицій на ринку вистачає, по-третє, послаблення гривні відносно долару надає підтримку внутрішнім цінам.
Також зросли ціни на ячмінь. Зокрема, на умовах поставки EXW- елеватор та СРТ-порт ячмінь прибавив 150-200 грн/т, експортні ціни зросли на 4$/т.
Ціна української кукурудзи на умовах поставки EXW-елеватор додала 100 грн/т, на СРТ-порт +50грн/т (нижня ціна), на експортному ринку +2$/т. Як пояснюють спеціалісти, поступово активізується торгівельна діяльність, збільшується попит на новий врожай, пропозицій небагато на ринку. Також вплив має зниження гривні відносно долару.
З просуванням збору соняшника ціни на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод прибавили 400-500 грн/т. Підтримку цінам надає існуючий попит внутрішніх переробників на олійну, до того ж впливовим чинником росту цін виступає повідомлення щодо низької якості соняшника нового врожаю, додали експерти.
Ріст закупівельних цін також відмічається на рику сої. Так, на 100-200 грн/т зросли ціни на умовах EXW-елеватор, на СРТ-завод ціни залишились на минулому рівні, на умовах FOB (порти Чорного моря) — 5$/т. Експерти пояснюють зростання певною затримкою в ході збору сої та незадовільною якістю олійної.