Як говориться у повідомленні Українського гідрометеорологічного центру, тепла погода на початку листопада сприяла подовженню осінньої вегетації озимих зернових культур. Складалися задовільні умови для укорінення, у південній частині країни внаслідок досить високих для кінця осені температур повітря — і для розвитку посівів.
«Станом на 30 листопада повноцінне кущіння та утворення вузлових коренів (оптимальна фаза для перезимівлі) на посівах відмічалося на половині площ. Решта посівів знаходилася у фазах утворення сходів і перших листків», — говориться у повідомленні синоптиків.
Припинення активної вегетації озимих культур відбулося у середньому на 1-2 тижні пізніше середніх строків, хоча в денні години на посівах ще відбувалися процеси життєдіяльності рослин, зазначили у відомстві. Для загартування рослин створювалися сприятливі умови лише в окремі дні, в основному ж переважно хмарна погода не сприяла цьому процесу.
«Шкідливих для посівів явищ у листопаді не спостерігалося. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі знижувалася до 0° — мінус 5°, що значно вище критичної температури вимерзання рослин, яка за розрахунками агрометеорологів становила мінус 14-15°», — додали в Укргідрометцентрі.
Також синоптики уточнили, що упродовж листопада відбувалося поповнення запасів вологи у ґрунті за рахунок опадів та завдяки тому, що ґрунт залишався талим. За рахунок опадів, які випали у листопаді, значно покращилося зволоження ґрунту і у південних областях, де тривалий час спостерігалася засуха. На кінець осені на полях із озимими культурами переважало оптимальне зволоження ґрунту.