Тотальна нестача міндобрив — проблема не однієї конкретної компанії, а цілої країни

06 квітня 2023, 11:15 1571

Повномасштабне вторгнення внесло значні зміни у ланцюги постачання — баланс фосфору та NPK добрив за рік упав з 2,2 млн т до 0,5 млн т. Ситуация з азотними добривами така: 5 млн т у 2021 році на противагу 1,5 млн т у 2022-му. Дефіцит мінерального живлення негативно позначиться на врожайності. Це факт.

Про це AgroPortal.ua розповів директор Агробізнесу Kernel Ігор Чикін.

«У 2021 році українські аграрії споживали близько 700 тис. т фосфорних, 140 тис. т калію та 1,3 млн т NPK добрив. Відсутність виробничої бази для виготовлення мінеральних добрив із корисних копалин на території України робить нас на 100% залежними від імпорту цих критично важливих ресурсів. До сезону-2023 Kernel вперше закупив добрива польського виробництва і пропрацював прямі постачання в Україну. Продукція вже на складах компанії»,  розповів Ігор Чикін.

За його словами, зараз в Україні з п’яти промислових заводів із виробництва азотних добрив працюють тільки два. Вітчизняний агросектор залишається залежним від постачання та ціни газу, оскільки в собівартості азотних добрив він складає до 70%. Висока ціна на газ автоматично завищує вартість добрив.

«Тотальна нестача міндобрив — проблема не однієї конкретної компанії, а цілої країни. Якщо вчасно на неї не відреагувати і не вирішити — наслідки відчують усі», — впевнений Ігор Чикін.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua