Світові ціни на каву зросли приблизно на 20% у другому кварталі на тлі надзвичайної спеки в основних регіонах вирощування в Азії.
Як пише Nikkei Asia, ф’ючерси на каву робуста в Лондоні були на 18,1% вищими наприкінці червня, ніж наприкінці березня, і 6 червня досягли історичного максимуму в $4394 за тонну.
Ф’ючерси на каву сорту арабіка зросли на 20,6%.
Основною причиною стрибка цін стала спека у Південно-Східній Азії. З квітня середні температури повітря у В'єтнамі, Таїланді та на Філіппінах були вищими за норму і досягали 48°С.
У В'єтнамі фермери зіткнулися із посухою, яка може вплинути на осінній урожай. В'єтнам виробляє близько 40% світового обсягу зерен робусти, яка використовується для приготування розчинної кави.
«Урожай сорту робуста торік був низьким, тому ціни зростають через побоювання, що другий рік поспіль урожай буде мізерним, і це продовжить жорсткий баланс між попитом і пропозицією», — вважає Масанобу Такано з торгового дому S.Ishimitsu & Co.
Спекотна погода в Південно-Східній Азії також вплинула на вартість натурального каучуку, на який припадає значна частина експорту Таїланду та Індонезії. Котирування ф'ючерсів на каучук на Осакській біржі 10 червня досягали максимуму з середини березня — 360,9 єни ($2,23) за кілограм.