Рішення проти кліщів у посівах сої та плодових насадженнях

05 липня 2024, 12:45 930

Гідротермічні умови останніх тижнів завдяки підвищенню рівня вологи прискорили розвиток пізніх ярих культур. Однак подальше підвищення температур створило передумови до поширення комплексу небезпечних шкідників, зокрема кліщів.

На тлі цієї ситуації фахівці Ukravit закликають не ігнорувати цю проблему і своєчасно проводити необхідні захисні заходи.

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit

Спекотна посушлива погода, що запанувала по всій країні після нетривалого дощового періоду, сприятиме розмноженню та розповсюдженню шкідників сої, зокрема кліщів. Як повідомляють наші регіональні агрономи-консультанти, у низці областей в межах порогової чисельності культуру пошкоджують попелиці, трипси, клопи, локально — павутинний кліщ та інші. Не проконтрольовані своєчасно, вони можуть завдати суттєвих пошкоджень культурі. Так, павутинний кліщ внаслідок значної кількості поколінь та високого рівня шкодочинності здатен призвести до втрат майбутньої врожайності на рівні до 60-80%. 

За словами Олександра Мигловця, щоб захиститися від потенційних втрат, необхідно проводити регулярний моніторинг посівів і за потреби застосовувати акарициди, для комплексного захисту — інсекто-акарициди. Через велику кількість поколінь, яку за сприятливих умов здатен утворювати кліщ, перевагу необхідно віддати продуктам, які здатні проконтролювати всі стадії розвитку шкідника.

У поточних умовах Олександр Мигловець рекомендує обрати інсекто-акарицид Ескаліп (абамектин, 30 г/л + спіродиклофен, 200 г/л). Препарат ефективно контролює різні види рослиноїдних кліщів, окремих сисних шкідників на сої та інших польових і плодових культурах. А завдяки оптимальному поєднанню діючих речовин він забезпечує високу ефективність навіть проти кліщів, що набули резистентності до поширених діючих речовин.  

«Абамектин у складі препарату — контактна діюча речовина з чітко вираженими трансламінарними властивостями. Вона стимулює вивільнення гамма-аміномасляної кислоти, яка виступає інгібітором передачі нервових імпульсів, в результаті чого у шкідників відбувається параліч, вони припиняють живлення і через декілька діб гинуть. А спіродиклофен — контактна діюча речовина, що блокує ацетил-КоА карбоксилазу — ключовий фермент синтезу жирних кислот. Спіродиклофен є високотоксичним для яєць, личинок і німф кліщів, а також впливає на дорослих самок, порушуючи їхню фертильність; крім того, він ефективний проти сисних шкідників (листоблішок, попелиць, трипсів)», — зазначає Олександр Мигловець

Він додає, що Ескаліп забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Крім того, володіє трансламінарною дією, що дозволяє знищувати кліщів на нижньому боці листків, де вони зазвичай локалізуються. А завдяки мінімальній залежності від погодних умов та тривалій фотостабільності він діє навіть за спекотних умов і проникає крізь воскові нальоти рослин.