Про це повідомив старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Віталій Кабанець під час конференції «Український трав’яний агробізнес», яка відбулася в Миколаєві за сприяння фонду «Ласка» та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), пише АгроЮг.
«Сьогодні виробники мають усі можливості для вирощування конопель, і попит на них зростає. Адже з них виготовляють ліки, продукти харчування, будматеріали, текстиль, одяг, взуття та багато чого іншого. Але ринок на сьогодні ще обмежений, отож українським аграріям є куди рухатися», — впевнений Віталій Кабанець.
За його словами, з кожним роком в світі сфера використання конопляних виробів тільки збільшується. Світовими лідерами вирощування конопель є Канада — 56 тис. га, Китай — до 20 тис. га, Франція та США — в межах 10 тис. га. Найбільшими експортерами конопляної олії в світі є Китай, Індія, США, Німеччина, Іспанія. Сьогодні більшу половину вирощених в Україні технічних конопель експортують за кордон. Зокрема до Китаю, Польщі, Нідерландів.
Експерти кажуть, що наразі для українського споживача доступність продукції з конопель залишається досить обмеженою через її вартість. Наприклад, ціна на конопляну олію в десять разів вища за соняшникову.