Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
«Такий низький валовий збір винограду в 2020 році, а відповідно і низька врожайність винограду, були спричинені посухами на півдні України — основному регіоні вирощування даної культури. 60% українського винограду вирощується в Одеській області, далі слідують Закарпатська, Миколаївська та Херсонська області з частками у всеукраїнському виробництві 10%, 8% та 7%, відповідно», — уточнюють експерти.
Зазначається, що імпортні поставки винограду значно перевищують експортні. Обсяг імпорту винограду напряму залежить від власного виробництва. В роки з низьким валовим збором винограду імпортні поставки складають 40-45 тис. т, в більш сприятливі для цієї галузі роки — 20-30 тис. т. Основним і беззаперечним лідером в поставках винограду є традиційна для українського овочево-фруктового ринку Туреччина. В 2020 році на дану країною було поставлено 79% українського імпорту винограду, що становив 45 тис. т. Далі слідують Молдова (6%), Єгипет (3%), Перу (3%) та Італія (2%).
«Цьогоріч врожайність винограду буде неоднорідною. На західній Україні та в господарствах південної України, де здійснювалося зрошення минулого року, врожай гарний незважаючи на затяжну холодну весну. Господарства півдня, в яких було недостатньо вологи минулого року через посуху, мають гірші показники врожайності. Однак загалом врожай винограду цього року очікується вищий в порівнянні з минулорічним», — прогнозує аналітик УКАБ Світлана Литвин.