Більша частина зниження обумовлена ??очікуваним скороченням поставок пшениці внаслідок посилення конкуренції з Російською Федерацією, яка в 2017 році зібрала рекордний урожай пшениці, говориться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Крім того, на обсяг експорту вплинуть введені Єгиптом нові вимоги до імпортної пшениці, що підвищують вміст білка з 11,5 до 12,5% для пшениці з Чорноморського регіону.
«Очікується, що цей захід сприятиме Російській Федерації, де пшениця має більш високий вміст білка у порівнянні з Україною. Тому, експорт пшениці з України оцінюється на рівні 16,5 млн т, що на 6% менше, ніж високий рівень 2016/17 років», — говориться у повідомленні ФАО.
Також очікується, що експорт ячменю зменшиться на 12% до 4,7 млн т через зменшення внутрішнього врожаю в 2017 році.
Аналогічним чином, експорт кукурудзи в 2017/18 маркетинговому році прогнозується на рівні 19 млн т, що на 9% менше, ніж рекордний показник попереднього року.
«Очікується, що високий рівень експорту разом із зниженням внутрішнього виробництва зменшить запаси кукурудзи в країні до найнижчого рівня з 2012/2013 років», — підсумували у ФАО.