Названо три головні складові точного землеробства

18 вересня 2020, 15:19 2503

Успіх впровадження точного землеробства можливий лише при забезпеченні збору великого обсягу різноманітної інформації, комплексного аналізу та застосування системних рішень.

Таку думку висловив технічний директор Global GIS Віталій Бєлєнков під час AGROIT Forum 2020.

Зокрема, він розповів, що впровадження комплексної аграрної геоінформаційної системи на підприємстві включає в себе такі складові: систему управління земельним банком; систему паспортизації полів; супутниковий моніторинг від Geosys; роботу з великим обсягом різнорідних даних та інформації (Big Data).

В компанії GeoPard Agriculture рекомендують сільгоспвиробникам починати впроваджувати точне землеробство з визначення неоднорідностей полів за індексом неоднорідності, продивитися рельєф та історію поля, знайти змінені та стабільні ділянки на ньому.

«Чим більше даних — тим більше розуміння полів. Після збору та аналізу інформації можна розпочинати диференційований посів, внесення добрив та ЗЗР», — зазначає сo-founder GeoPard Agriculture Дмитро Дементьєв.

В компанії відзначають, що їхнє цифрове рішення — управління польовими картами VRA — веде до скорочення ресурсних витрат і збільшення прибутку при одночасному зниженні впливу на навколишнє середовище.

У планах компанії на наступний рік — впровадження розпізнавання культур та меж полів, бенчмаркінг, сортування полів за культурами та аналітика дронів.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua