Таку думку висловив технічний директор Global GIS Віталій Бєлєнков під час AGROIT Forum 2020.
Зокрема, він розповів, що впровадження комплексної аграрної геоінформаційної системи на підприємстві включає в себе такі складові: систему управління земельним банком; систему паспортизації полів; супутниковий моніторинг від Geosys; роботу з великим обсягом різнорідних даних та інформації (Big Data).
В компанії GeoPard Agriculture рекомендують сільгоспвиробникам починати впроваджувати точне землеробство з визначення неоднорідностей полів за індексом неоднорідності, продивитися рельєф та історію поля, знайти змінені та стабільні ділянки на ньому.
«Чим більше даних — тим більше розуміння полів. Після збору та аналізу інформації можна розпочинати диференційований посів, внесення добрив та ЗЗР», — зазначає сo-founder GeoPard Agriculture Дмитро Дементьєв.
В компанії відзначають, що їхнє цифрове рішення — управління польовими картами VRA — веде до скорочення ресурсних витрат і збільшення прибутку при одночасному зниженні впливу на навколишнє середовище.
У планах компанії на наступний рік — впровадження розпізнавання культур та меж полів, бенчмаркінг, сортування полів за культурами та аналітика дронів.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua