На Одещині планують вирощувати нову культуру — бавовник.
Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Одеської ОВА.
Під час семінару, який відбувся 2 квітня в Одеському державному аграрному університеті, зазначалося, що ідеальні природно-кліматичні умови для цієї сільськогосподарської культури склалися зараз у Бессарабії.
«А зважаючи на те, що бавовняна целюлоза використовується для виробництва пороху, її вирощування на полях Одещини не лише матиме економічний ефект, але й допоможе оборонному сектору, який потребує 10 тис. т бавовняної целюлози. Щоб отримати цей обсяг сировини, необхідно мати площу посівів близько 30 тис. га. Причому цікаво: площа посівів може зменшитися вдвічі, якщо бавовну висадити на зрошуваних землях. Хоча цю сільськогосподарську культуру можна вирощувати на землях без поливу», — зауважили у відомстві.
В ОВА підкреслили, що зараз реєстрація не генетично модифікованого бавовнику займає 2-3 роки, а реєстрація ГМ-бавовнику взагалі заборонена. Тож зміни в законодавстві дадуть можливість захистити інтелектуальні права власників насіння і здійснювати контроль за сортами.
«Якщо вдасться оперативно внести зміни у законодавство, то посівна кампанія розпочнеться в кінці квітня – на початку травня, і вже цього року Україна одержить перший врожай бавовни», — уточнили у департаменті.
Водночас інвестиції у завод із виробництва сирцю можуть скласти $30-50 млн. Початкова потужність підприємства становитиме 1,5 тис. т сирцю на рік із поступовим нарощуванням до 6 тис. т.