Про це йдеться у повідомленні Насіннєвої асоціації України.
«Підтримка цих законопроєктів і їх подальша реалізація сприятиме створенню прозорих правил ведення бізнесу щодо поводження з ГМО та посилить державний контроль у цій сфері
Дискусії й обговорення щодо питання легального обігу ГМО в Україні тривають багато років», — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, зраза офіційно в Україні немає зареєстрованих ГМ сортів, а з 2007 року заборонено вирощувати ГМО з комерційною метою. Ситуація наразі — нелегальний обіг, порушення закону і закритий доступ до технологій.
«В інтересах усіх учасників «чистити» ринок сільського господарства від контрабанди та тіньового обігу. Тому підтримуємо законопроєкт, яким передбачено посилення відповідальності за порушення у сфері поводження з ГМО», — йдеться у повідомленні.
N.B. Кабмін пропонує збільшити штрафи за ГМО
В асоціації висловили надію, що це стане першим кроком до того, що норми закону будуть виконуватися усіма учасниками ринку. Адже Україна рухається у бік трендів світової економіки, у якій сьогодні ключовими речами є відкритість, надійність та довіра
Щодо нового проєкту закону «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки», об'єктивним фактором є те, що продовольча безпека в Україні забезпечується та є доступ до усіх ресурсів, які надають впевненості та гарантій у її стабільності.
«Ухвалення нового законодавства (дія якого розпочнеться через 3 роки після ухвалення) передбачає наявність чітких процедур для роботи з ГМ. Це не означає автоматичних реєстрацій, дозволів і легалізації всього, що є в Україні нелегальним. Це — визначення механізмів, процедур моніторингу та контролю за подальшим поширенням і використанням ГМО», — додали в асоціації.