Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
«На відміну від попереднього сезону, таких порівняно високих значень ціни досягнули вже на початку маркетингового року», — зазначають аналітики.
Головною причиною для зростання ціни на пшеницю та кукурудзу, на думку експертів, є доволі великий міжнародний попит і перегляд виробництва пшениці та кукурудзи в багатьох країнах світу.
«Більшість основних гравців на міжнародному ринку пшениці продовжують збирати пшеницю, і найближчим часом пропозиція на світовому ринку має зрости. Але в той самий час, через несприятливі погодні умови в цих країнах прогнозуються менші врожаї, через що є ризик зниження обсягів пропозиції», — пояснюють в УКАБ.
Аналогічною є ситуація на ринку кукурудзи. 18 вересня торги в Чикаго закрились на позначці 378,4 центів за бушель, або 149 $/т. За минулий маркетинговий рік ціни були вище в жовтні-листопаді (досягали 397,6 центів за бушель, або 156,53 $/т), а також в січні-лютому (407,6 центів за бушель, або 160,45 $/т максимум).
«Нещодавно USDA переглянуло прогноз виробництва кукурудзи в США в 2020/2021 МР, скоротивши його майже на 9,6 млн т через посуху в кінці серпня. Також посуха вносить свої корективи на виробництво кукурудзи у Франції, Іспанії та Румунії, в результаті зменшуючи пропозицію цих країн на міжнародній арені.
Ще одним фактором, який рухає ціни вгору, є погані погодні умови, повінь та тайфуни на території Китаю. Скоріше за все, Китай буде вимушений вийти на міжнародний ринок кукурудзи та пшениці, аби забезпечити внутрішнє споживання в повному обсязі. Через це світова пропозиція кукурудзи та пшениці може стати ще меншою, що стимулює зростання цін», — прокоментував аналітик УКАБ Іван Колодяжний.
Разом із тим, USDA все ще прогнозує врожай кукурудзи в Україні на рівні 38,5 млн т, в той час як прогнози УКАБ становлять 32 млн т.
«Можна припустити, що наступного місяця прогноз USDA буде знижений, що також може стати фактором підтримки цін», — прогнозують експерти.
УКАБ сподівається, що така цінова динаміка дозволить хоча б частково компенсувати втрати аграріїв від посушливих погодних умов, незважаючи на те, що значна частина врожаю була продана дешевше за форвардними контрактами.