Кліматичним змінам аграрії протидіють за допомогою вологоощадних технологій

20 грудня 2024, 14:20 764

Цей рік був не схожий на жоден попередній, говорять сільгоспвиробники. На території Вінницької області фіксували 42°C упродовж тривалого часу, а на поверхні ґрунту, не вкритого рештками, — 65°С. Це як в Африці, за таких умов жодна біота не виживає.

У «Технополь Агро» кліматичним змінам протидіють за допомогою вологоощадних технологій, зокрема одразу після збору врожаю анкерною сівалкою сіють сидерати. 

«Добрива вносимо дрібно, щоб не токсикувати рослину в період засухи. Амонійна форма азоту більш корисна для рослин, ніж нітратна, про це говорять американські та європейські науковці. І ми спостерігаємо, що за великої кількості нітратної форми азоту рослина може просто загинути, оскільки поглинає його стільки, скільки може, і надалі під час посухи гине. Тож частину добрив вносимо восени, потім весною, після аналізів ґрунту, дослідження вологи в метровому шарі, коригуємо кількість весняної норми живлення», — пояснив бренд-менеджер ПП «ВК Технополь», агроном ТОВ «Технополь Агро» Орест Гранат під час конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?». 

Земельний банк компанії розташований в Кіровоградській області, проте поля різняться за структурою та вологозабезпеченням. 

«Останнім часом дощі дуже локальні. Тому ми робимо все, щоб зберегти вологу, особливо в період посіву озимого ріпаку», — додав Орест Гранат. 

У «Технополь Агро» змінили підхід до внесення добрив і перейшли з розкидача до ін’єктора, що вносить добрива безпосередньо в зону росту рослин. Підсилюють дію добрив за допомогою біологічних препаратів.


Світлана Цибульська, AgroPortal.ua