Про це AgroPortal.ua повідомили координатори заходу.
На ґрунтовому профілі експозиції «Здоров'я ґрунту» можна буде простежити структуру ґрунту і пов'язаний з нею розвиток коренів соняшника й цукрового буряка в ущільненому та рихлому ґрунтах. А експерти з ґрунтознавства та рослинництва пояснять вплив навантаження коліс на структуру ґрунту і дадуть рекомендації щодо відновлення повної родючості.
Як відмітив керівник проектів з рослинництва DLG Райнхард Россберг, орні угіддя є основою врожаїв. Вони утворюють субстрат, в якому рослини розвивають коріння, накопичують воду та поживні речовини і не в останню чергу є шляхом для сільськогосподарських машин, необхідних для вирощування рослин, догляду за ними та збирання врожаю. Під час виробничо-технічного навчання та отримання вищої освіти учні професійних шкіл та студенти пізнають основи того, як визначати й оцінювати родючість ґрунтів. Пізніше, під час їхньої праці у рослинництві, на передній план виступають організаційні питання виконання робіт.
«Сьогодні в розпорядженні господарства, як правило, є потужні трактори, високопродуктивні машини та пристрої. З їх допомогою багато робочих етапів можна виконувати високоефективно й у точно відведений для них час», — говорить Райнхард Россберг.
Водночас, відмічає він, сучасні високопродуктивні сільськогосподарські машини більше не є легковаговиками. Передача тягового зусилля сільськогосподарських тракторів на ґрунт вимагає відповідного навантаження на колеса або на ходову частину гусеничних рушіїв. Високопродуктивні збиральні машини з повним бункером нерідко перевищують навіть ту вагу, яка є гранично допустимою для дорожнього руху. Це негативно впливає на ступінь ущільнення багатьох ґрунтів.
В усьому світі, говорить спеціаліст, можна констатувати ущільнення ґрунтових горизонтів під розрихленим орним шаром. Але й верхні горизонти ґрунту після збирання врожаю культур-попередників з великою масою (картоплі, буряка, кукурудзи на силос) є також часто дуже ущільнені. Наступна обробка ґрунту у багатьох випадках не одразу може відновити його оптимальний стан.
«Наслідком цього є те, що врожаї у підприємствах сьогодні не досягають того рівня, якого можна було б очікувати в умовах використання сучасних сортів та цілеспрямованого застосування добрив і засобів захисту рослин. Причиною цього часто є недостатнє проростання корінням орного шару та підґрунтя, внаслідок чого зменшується споживання рослинами вологи і поживних речовин, а отже й ріст рослин на вирішальних фазах розвитку», — пояснив керівник проектів з рослинництва DLG.
Дізнатися більше про здоров‘я ґрунту можна буде відвідавши експозицію на «Міжнародних днях поля в Україні» з 21 по 23 червня 2017 року. Більше інформації про програму заходів дивіться на сайті.
Щоб відвідати «Міжнародні дні поля в Україні» та отримати каталог учасників у подарунок реєструйтесь онлайн.
AgroPortal.ua виступає інформаційним партнером заходу.