Про це заявив директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, коментуючи питання можливості поставок українського яблука до Індії після введення мита на яблука з США.
«До початку експортних відвантажень яблука нового врожаю з України залишилося лише трохи більше двох місяців, а ринок яблука Індії, як і раніше, остаточно для України не відкрито. Пробні десять поставок яблука в цьому сезоні були здійснені без будь-яких істотних зауважень, проте індійська сторона так і не дала остаточної відповіді щодо відкриття ринку для української продукції, але Українська плодоовочева асоціація (УПОА) вже займається цим питанням в надії прояснити ситуацію до початку сезону, тому що кількість запитів на поставку українського яблука з боку імпортерів з Індії постійно зростає», — пояснив Федір Рибалко, говориться у повідомленні УПОА.
У свою чергу, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак нагадав, що Індія кілька років тому повністю заборонила імпорт яблука з Китаю, і катастрофи не сталося — імпортери швидко знайшли йому заміну, і обсяг імпорту продовжував зростати. Отже, на його думку, підвищення імпортних мит на яблуко з США призведе до зниження імпорту з цієї країни, але заміна і для цього яблука знайдеться, адже в світі немає дефіциту яблука.
«Чи зможе Україна скористатися цією можливістю — залежить лише від України та українських експортерів. Якщо вони консолідують свої зусилля, вирішать питання доступу до ринку і питання якості продукції, то можуть в наступному сезоні поставити в Індію не менше 10 тис. тонн свіжого яблука», — вважає Андрій Ярмак.
«Звичайно, теоретично Україна могла б поставити в Індію і 50 тис. т, проте потрібно реально дивитися на речі — яблука такої якості, необхідних сортів, необхідного калібру, яке б доїхало до Індії, напевно буде набагато менше. Тим більше, що не менш прибутковим буде експорт яблука в Сінгапур, Малайзію, ОАЕ, Саудівську Аравію та інші країни, з якими ми зараз дуже активно розвиваємо торгівлю свіжими фруктами українського виробництва. У ці країни теж підуть ті ж сорти, що користуються попитом в Індії, і там теж високі вимоги до якості яблука і складна логістика», — говорить Андрій Ярмак.
УПОА також активувала процес лібералізації доступу України до ринку яблук Єгипту, який став одним із ключових для Польщі в сезоні, що минає.