Про це йдеться у повідомленні компанії.
«У цілому експеримент (минулого року — Ред.) був вдалим. Тоді ми проаналізували технологію, придбали якісне аргентинське обладнання, підготували персонал. І на зберігання поклали 6,3 тис. т кукурудзи. Навесні усе зерно успішно підняли з рукавів. Воно збереглось ідеально, втрати — практично нульові. А собівартість була близько €2-2,5», — пояснює директор відділення «Пирятинський елеватор» Володимир Клепач.
У цьому році у Grain Alliance вирішили і далі використовувати перевірену технологію. На найближчій від «Пирятниського елеватора» території вже заклали 86 рукавів.
«Наразі заклали у рукави 25 тис. т кукурудзи, плануємо усього зберігати таким чином понад 30 тис. т. У середньому за день закладаємо 1 тис. т зерна. Завдяки пакуванню в рукави, «Пирятинський елеватор» ні на день не припиняв приймання зерна від господарств своєї компанії. Проте цей варіант не планується для масового впровадження. Ми використовуємо технологію зберігання у рукавах, як запасний варіант у разі збільшення об»ємів прийому зерна», — розповідає директор елеватора.
Для довідки: технологія зберігання «у рукавах» полягає у закладанні зерна на зберігання до поліетиленових рукавів, де відбувається самоконсервація зернової маси. За цим принципом зерно може зберігатися упродовж двох років.
Grain Alliance займається сільгоспвиробництвом на 50 тис. га в 4-х областях: Чернігівській, Полтавській, Київській та Черкаській. Потужності з одноразового зберігання зернових і олійних становлять 250 тис. т, розташовані у Баришівці, Яготині, Березані, Пирятині, Ніжині і Ярмолинцях. 100% акцій української «Баришівської зернової компанії» належить шведській холдинговій компанії Grain Alliance.