Таку думку висловила головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тетяна Смірнова, пише Agravery.
«Не слід забувати, що мова йде не про однорічну культуру. При цьому фруктовий сад — це чималі інвестиції», — пояснила вона.
Проте, якщо ситуація буде виглядати подібним чином ще принаймні два сезони, тоді, на думку експерта, фермери почнуть серйозно замислюватися над викорчовуванням садів.
Згоден з нею й економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.
«Дрібні виробники навряд чи відразу викорчують сади, сподіваючись, що за рік ситуація виправиться. Але великі, я впевнений, почнуть позбавлятися непродуктивних садів та безперспективних сортів яблука. Тому загальна площа, однозначно, зменшиться. Якщо ж така ситуація протримається то, звісно, доведеться багатьом виходити з бізнесу», — вважає Ярмак.
Він також зазначив, що значного зниження цін на яблуко до березня-квітня не буде, оскільки подальше зниження цін не призводить до зростання продажу.
«Ще рік тому я говорив, що в квітні ціна буде нижчою, ніж у вересні, і я дотримуюся такої точки зору. Дуже багато яблука закладено на зберігання, і не тільки в Україні. Тому в березні-квітні його почнуть активно розпродувати, і ціни зменшуватимуться», — говорить він.