Такий прогноз зробив кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко, інформує ProfiHort.
За його словами, сьогодні Україна входить у ТОП-5 виробників лохини в Європі. При цьому лохина має найбільші темпи зростання попиту серед інших плодово-ягідних культур.
За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремета, вирощування лохини — особливо актуальний напрямок для Житомирщини, чиї ґрунти, зокрема, найбільш придатні для ягідництва серед усіх українських. Саме на цей край припадають 45% насаджень лохини, решта — це Волинська, Вінницька, Івано-Франківська області.
Його думку поділяє директор ТОВ «Брусвяна» Ліліана Дмітрієва, яка підтвердила, що Житомирщина обіцяє стати вітчизняним лідером з вирощування лохини та має всі шанси бути площадкою для об»єднання вітчизняних виробників чорниці високорослої.
Окрім цього, Шеремета зазначив, що держава передбачає 70% компенсації вартості обладнання, необхідного для ведення зазначеної фермерської діяльності, до того ж йдеться не лише про вітчизняне обладнання, але й про вживане обладнання, придбане закордоном.
Розповідаючи, як треба постачати продукцію у європейські країни, представник Міністерства сільського господарства Німеччини Андре Пілінг обмовився про запит, що надійшов від німецького імпортера, щодо імпорту 30 т української чорниці та про потенціал кооперації між Україною та Німеччиною, що передбачає постійний розвиток, адже експорт української аграрної продукції виріс до 42% — це приріст на 37% порівняно з 2014 роком.
«Якщо ви хочете експортувати свою продукцію, її треба пристосувати до вимог, що існують на відповідному ринку», — зазначив Андре Пілінг.
Сьогодні, насадження лохини в Україні займають близько 600 га та мають невеликий валовий збір. Водночас незалежні дослідження свідчать про 25-30% чорниці високорослої у структурі насаджень професійних ягідників. Найбільш поширеними сортами у нашій кліматичній зоні є Дюк, Елліот, Блюголд та Аврора. З 2014 року лохина з маловідомої нішевої культури перетворилася на одну з провідних.
Для довідки: Світове виробництво чорниці високорослої зростає у геометричній прогресії. Чорниця високоросла налічує 27 країн-виробників, до того ж 2/3 її виробництва зосереджено в Європі. Іспанія, Німеччина, Португалія, Нідерланди — всі ці країни можуть бути цікавими українському виробникові щодо досвіду й конкуренції на ринку ЄС. Однак, безперечними лідерами з виробництва чорниці високорослої були й залишаються поляки.