Експерт: Зниження середньодобових температур призвело до пошкодження озимих культур

30 березня 2020, 10:20 2177

Суттєве зниження середньодобових температур повітря впродовж останнього тижня викликало характерні пошкодження озимих зернових та ріпаку, що може негативно вплинути на формування майбутнього рівня врожайності цих культур.

Про це попереджають фахівці компанії UKRAVIT і радять аграріям ретельно відслідковувати стан своїх посівів і своєчасно проводити заходи щодо оптимізації фізіологічного стану культур.

«За даними нашої агрономічної служби, на озимих зернових і ріпаку в усіх регіонах спостерігаються ушкодження, спричинені зниженням температури повітря та прикореневого шару ґрунту. Симптоми проявляються в побурінні кінчиків рослин озимих зернових, розривах тканин та хлорозі ріпаку озимого, зниженні тургору та в’яненні культур», — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

За його словами, ослаблені рослини стають вразливими до збудників хвороб, які можуть швидко проникнути до пошкоджених листків і стебел, та шкідників, що завдяки м’яким умовам цьогорічної зими оптимально перезимували.

«Щоб у таких умовах зберегти свої посіви і допомогти їм у максимально стислі строки відновитися до оптимального фізіологічного стану, я б обов’язково рекомендував застосувати препарати-антистресанти: вони, з одного боку, зміцнять рослини в цілому, зменшать негативний вплив абіотичного стресу та пришвидшать відновлення рослин, а з іншого — швидко та ефективно усунуть дефіцит необхідних елементів живлення культур, особливо фосфору», — радить Олександр Мигловець.

Для швидкого подолання стресу та підживлення озимих культур в умовах знижених температур експерт рекомендує застосувати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Фосфіт К (фосфор Р2О5 — 420 г/л, калій K2O — 280 г/л). Фосфіти надзвичайно рухливі, тож пришвидшують транспорт поживних елементів до пошкоджених клітин навіть за понижених температур, завдяки чому рослини швидко відновлюються. Окрім того, препарат володіє додатковими фунгіцидними та імуностимулюючими властивостями.

«Щоб швидше вивести рослини зі стресового стану, варто провести позакореневу обробку Авангард Стимул. Завдяки наявності у складі препарату цілого комплексу стимулюючих речовин, таких як гумат калію, бурштинова кислота, фітогормони та мікроелементи, він сприяє швидкому відновленню рослин після стресу, утворенню потужнішої кореневої системи, активізації росту листя та стебел. Коли ж середньодобові температури стабілізуються, необхідно підживити озимі зернові та ріпак комплексним препаратом Авангард Гроу Аміно. Амінокислоти у складі препарату швидко включаються у клітинні процеси і прискорюють обмінні процеси рослин. При застосуванні поліпшується вегетативний розвиток рослин, покращується їхня адаптивність до стресів і пришвидшується відновлення після них, а також підвищується продуктивність культур загалом», — наголошує Олександр Мигловець.