Агрометеорологічні умови початку жовтня в Україні внаслідок значних дощів покращилися для підготовки ґрунту під сівбу та для сівби озимих зернових культур на більшості площ в Україні, що сприяло проростанню зерна та появі в короткі строки дружних сходів озимини.
Такі висновки містяться в декадному звіті фахівців Укргідрометеоцентру, пише ІА «АПК-Інформ».
Зазначається, що на окремих площах західних областей часті дощі призводили до перезволоження орного шару ґрунту, що було малосприятливим для проведення польових робіт.
«Водночас, за експертною оцінкою, на 20% площ (східні та прилеглі площі центральних і південних областей), де тривав дефіцит ефективних опадів, умови залишалися несприятливими через нестачу продуктивної вологи в ґрунті, тривала ґрунтова посуха. У цих районах упродовж тривалого часу зерно не проростало. Через значну сухість ґрунту господарства не могли проводити його обробіток», — вказують агрометеорологи.
Також вони зауважили, що надзвичайно несприятливі умови (які досягали критерію стихійного гідрометеорологічного явища) до кінця декади утримувалися в Харківській і Дніпропетровській областях та багатьох районах Полтавської, Черкаської, Вінницької, Херсонської, Миколаївської областей, де тривалість літньо-осінньої посухи досягла 60-90 днів, а площа охоплення, за експертною оцінкою, становила 70-80% території цих областей.
«Такі умови негативно позначилися не тільки на темпах сівби, а й на стані вже засіяних площ», — підкреслили фахівці.