Стримування продажів пшениці фермерами на тлі посушливої погоди призводить до подальшого зростання попиту та цін з боку експортерів, які намагаються сформувати експортні партії зерна.
Як пише GrainTrade, протягом тижня експортні ціни попиту на українську пшеницю з доставкою до портів Чорного моря виросли ще на 2-4 $/т:
Завдяки зниженню вартості міжнародного фрахту та перевалки в портах трейдери протягом місяця підвищили ціни попиту на 10-15 $/т, хоча спекулятивне зростання світових котирувань, викликане морозами у США, склало лише 5-10 $/т.
«В Україні зберігається холодна суха погода, і найближчим часом значних опадів не прогнозується, що негативно впливає на відновлення вегетації озимих культур. Темпи експорту пшениці з України у лютому продовжують падати: за 24 дні відвантажено 939 тис. т (2,05 млн т за цей же період торік), а загалом у 2024/25 МР вже експортовано 11,74 млн т (11,27 млн т на цю дату торік)», — уточнюють експерти.
Після спекулятивного зростання біржових цін минулого тижня вчора котирування впали ще на 1-2,2% на даних про покращення стану посівів у Техасі, де за тиждень кількість озимої пшениці у доброму або відмінному стані збільшилася на 4% — до 37%, хоча в Оклахомі зменшилася на 6% — до 34%.
Березневі ф'ючерси на пшеницю вчора впали:
Фахівці зазначають, що значні запаси європейської пшениці та покращення погодних умов у США, ЄС та рф будуть і надалі знижувати попит і ціни на світовому ринку. А зростання вартості фрахту може обмежити ціни на українську пшеницю найближчими місяцями.