Аграріям пропонують оптимальне осіннє підживлення для ріпаку озимого

14 вересня 2020, 10:50 1939

Осіннє підживлення ріпаку озимого — питання досить складне, оскільки важливо дотриматися оптимального балансу, щоб культура сформувала потрібну вегетативну масу, розвинену кореневу систему, накопичила достатньо елементів у кореневій шийці для успішної перезимівлі та при цьому — не переросла.

Про це повідомляють фахівці UKRAVIT.

«Щоб забезпечити ріпаку повноцінне живлення з осені, а також досягти оптимальної фази для того, аби він увійшов у стан спокою та перезимував, його необхідно позакоренево підживити комплексом макро-, мезо- та мікроелементів, — відзначає керівник відділу продуктів та сервісів мікродобрив компанії UKRAVIT Сергій Адаменко. — Ріпак потребує значної кількості азоту, фосфору і калію ще в осінній період. Для засвоєння азоту культурі необхідна сірка, крім того, за її нестачі зменшується кількість стручків і насіння, погіршується якість насіння, недостатньо засвоюється азот. Також ріпак озимий вимогливий до наявності у ґрунті бору: його потреба в ньому в 5 разів вища, ніж, наприклад, у зернових. Цей елемент сприяє накопиченню в рослині цукрів, у майбутньому протидіє розтріскуванню стебел та проникненню всередину патогенів, допомагає переміщенню цукрів у кореневу шийку та покращує перезимівлю. Культура має значну потребу й у магнії, цинку, молібдені».

Тому у фазі 4-6 та 8-10 листків Сергій Адаменко рекомендує провести позакореневе підживлення культури концентрованим легкозасвоюваним добривом Авангард Ріпак. Завдяки збалансованому складу, підібраному, виходячи з фізіологічних потреб ріпаку в живленні, така обробка активує його обмінні процеси на клітинному рівні, сприяє розвитку кореневої системи та закладанню квіткових бруньок, забезпечує антистресовий та стимулюючий впливи, сприяє успішній перезимівлі та забезпечує максимальне формування високої продуктивності. Крім того, застосування добрива у критичні фенофази забезпечує потреби культури в елементах мінерального живлення та на 10-15% підвищує засвоєння основних елементів живлення із добрив та ґрунту.

А оскільки ріпак є борофільною культурою, Сергій Адаменко рекомендує з осені підживити його бором — адже навіть якщо ваші ґрунти мають достатній вміст цього елемента, його засвоєння коливається в межах 3-10%. Щоб усунути дефіцит бору, фахівець радить провести позакореневу обробку посівів легкозасвоюваним борним добривом Авангард Бор (бор (В) — 150 г/л, азот (N) — 65 г/л). Це сприятиме росту й розвитку кореневої системи, покращенню імунітету та стійкості до несприятливих факторів, посиленню ефективності внесення мінеральних добрив.