Визначення оптимальної густоти посівів соняшнику: що необхідно врахувати

03 вересня 2024, 19:00 1694

Одним із важливих аспектів отримання високих результатів на полі під час вирощування соняшнику є врахування густоти посівів культури.

У групі компаній «Агрейн» зазначають: аби рослина отримала достатню кількість вологи, добре розвинулася та сповна розкрила свій потенціал, під час визначення густоти посівів потрібно враховувати ґрунтово-кліматичні умови, сорт або гібрид, якість і енергію проростання насіння, технологію вирощування й захисту та низку інших факторів.

«Не існує універсальної схеми визначення густоти посівів навіть для одного й того ж поля. Вона може різнитися в різні роки. Здебільшого через вологозабезпеченість. До початку посівної кампанії ми проводимо аналіз погодних умов та даних за попередні роки, таким чином можна спрогнозувати запаси вологи. Також аналіз ґрунту допоможе нам розробити схему та глибину, на яку буде посіяне насіння. Зазвичай оптимальна глибина — 3-4 см. Якщо зволоження тривале, є запаси води, тоді можливе збільшення глибини до 4-6 см для гібридів. Загалом над насіниною має бути шар вологої землі не менше 1 см», — пояснює заступник головного агронома агрогрупи Тарас Корнієнко.

Далі для оптимального розвитку рослин та високого врожаю розраховують густоту посівів на гектар.

«Якщо це північні зволожені Полісся та Лісостеп, де ґрунти — це переважно малопотужні чорноземи та супіщані ґрунти, тоді густота може бути 50-55 тис. рослин на гектар. Якщо ж це посушливий Степ із південними чорноземами, темно-каштановими ґрунтами та каштановими ґрунтами — тоді краще зменшити густоту до 40-45 тис. рослин на гектар. Крім густоти, варто ще врахувати розміщення насіння в рядку. Оптимальна відстань між рядками — 50 або 70 см», — підсумовує агроном.