Оранка займає близько 35% у структурі основного ґрунтообробітку компанії ІМК. Її залишають там, де оранка економічно доцільна.
Про це в інтерв’ю AgroPortal.ua розповів генеральний директор ІМК Олександр Вержиховський.
«Зважаючи на кліматичні зміни, певні класичні агротехнологічні операції на наших площах стають не надто ефективними. Полтавщина, наприклад, вже є зоною ризикованого землеробства через дефіцит вологи, тому в цьому кластері ми повністю відмовилися від оранки та подаємося на отримання карбонових кредитів», — зазначає він.
Гендиректор ІМК додає, що сьогодні в компанії відновили класичне планування, яке передбачає горизонт на 18 місяців з оновленням кожних три місяці.
«Звісно, що більша турбулентність, то більша розбіжність між планом і фактом, однак така модель все одно ефективна. Окрім цього, торік у ІМК з огляду на нові виклики, пов’язані, зокрема, з війною, оновили стратегію на 10 років, охарактеризувавши її як Smart Green Strategy. Вона передбачає впровадження практик точного та регенеративного землеробства, спрямованих на підвищення ефективності виробничих процесів та узгодження діяльності компанії з цілями Green Deal ЄС», — говорить він.
Водночас Олександр Вержиховський висловлює сподівання, що Україна у середньостроковій перспективі стане членом ЄС, тому вже сьогодні в ІМК зважають, щоб виробничі процеси були дружніми до навколишнього середовища.
«Зокрема, переглядаємо технології з метою мінімізації найбільш ресурсозатратних аспектів», — резюмує він.