Про це розповів директор кластеру «Полісся» Володимир Левківський.
«У роботі знаходяться три сівалки. Контроль за процесами налагоджено, трактор рухається автоматизовано, програмою задана норма висіву та добрив, а завдання тракториста — уникати перешкод і розвертати техніку», — зазначає Володимир Левківський.
За його словами, в кластері «Полісся» вирощують 4 культури — озимий ріпак, пшеницю, кукурудзу, соняшник, невеликі площі займає жито. Частину полів пускають під пар.
«Для посіву ріпаку ми намагаємося заводити площу під пар, що дає можливість раніше посіяти культуру, в більш оптимальні строки, і за рахунок цього рівнем урожайності потім компенсуємо витрати, які несемо в процесі догляду за такими землями», — уточнює Володимир Левківський і додає, що випробовували на Поліссі багато культур. Так, за 7 років останні три — сіяли льон олійний, при цьому відводили під нього більше 1 тис. га, ярий ріпак та інші. Але попит, цінова політика й питання доробки зорієнтували агровиробництво саме на ці культури.
«Загалом маємо в кластері «Полісся» 48 тис. га, з яких під озимі виділено 30%, під соняшник — 15%, під кукурудзу — 30%, під пар відведено 10%, питому вагу займають кормові культури. Адже утримуємо 6 тис. голів ВРХ, які потрібно нагодувати, заготовити силос та сінаж, а також нам необхідні площі для випасу», — зазначає Володимир Левківський.
Він розповідає, що UkrLandFarming на Поліссі почав орендувати і вводити в обіг землі, які вже 20 років не були у використанні. Наразі в процесі переходу знаходиться 4 тис. га. Це доволі довга процедура, яка займає до трьох сезонів.
Для довідки: Група компаній UkrLandFarming налічує 11 територіальних кластерів із землеробства у 22 областях України. Ukrlandfarming входить у лідери аграрного ринку України за обсягом земельного банку. Загальна площа земельного банку — 570 тис. га.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua